ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

„Амазон“ одложи враќање на вработените во канцеларии до 2022 година

Компанијата Амазон го одложи враќањето на вработените во канцелариите до почетокот на следната година поради наглото зголемување на бројот на заразени со Делта сојот на Ковид -19.

Првично беше планирано вработените во тој гигант за е-трговија во неколку земји, вклучувајќи ги и САД, да започнат да се враќаат во канцелариите од 7 септември оваа година, но тој датум сега е преместен на 3 јануари 2022 година, изјавија од Амазон за Си-Ен-Ен. Кога ќе се вратат на работа, вработените ќе мора да носат маски во канцеларија, освен ако не покажат потврда дека се вакцинирани.

Please follow and like us:
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.