ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Авион удрил во антена, па морал еден час да лета над Белград со оштетено крило

Авион на компанијата „Маратон ерлајнс“, која врши летови и за „Ер Србија“, во неделата вечер слетала на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ со дупка на трупот и оштетено крило, откако удрила во инфраструктурата.
Поради истекување гориво, пожарникарите морале да интервенираат за да избегнат пожар. Во авионот имало 106 патници.Авионот кружел над Белград еден час пред да слета, како што е можеше да се види и на Флајтрадар.24, систем за следење на авиони во реално време.

„Ер Србија“ не соопшти повеќе детали, само кусо објави дека авионот на летот за Дизелдорф е вратен од технички причини, а безбедноста на патниците не била загрозена.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.