ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Авион на Ер Франс принудно слета во Луксембург

Авион на француската агенција „Ер Франс“, што летал на релација Москва – Париз, принудно слета на аеродромот во Луксембург. Веста ја соопшти прес центарот на компанијата, соопштувајќи дека нема повредени патници и членови на екипажот.

Засега нема информации зошто пилотот бил приморан принудно да го слета авионот.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.