ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Политика

Јавниот обвинител на Специјалното јавно обвинителство за својата работа одговара пред јавниот обвинител, се наведува во предлог законот и со...

Во пресрет на претседателските избори, партиите со различни очекувања калкулираат со редниот број на гласачкото ливче на нивните фаворити. По...

Заедничкиот кандидат за претседател на нашата држава Стево Пендаровски по посетата на Охрид, попладнево се сретна и со  граѓаните во...

Ден по пресудата за најголемиот судски процес за 27 април, обвинителството собира докази за да дојде и до организаторите и...

Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.