ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Политика

ВМРО-ДПМНЕ денес предложи Собранието да ја разреши специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, согласно веќе усвоената препорака на Комисијата за избори...

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски денеска прими делегација од Република Србија, предводена од претседателката на Владата, Ана Брнабиќ,...

Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.