ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Aртан Груби ги повика иселениците да се мобилизираат и да се самопопишат

Првиот вицепремиер Артан Груби преку Фејсбук ги повика иселениците да се мобилизираат и да се самопопишат во што поголем број. 

Тој даде инструкции како да се самопопишат, и да ја споделат информацијата со своите семејства. „Ве молам за максимална свест и мобилизација. Споделете и известете го семејството“, пишува Груби.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.