ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Ќе направиме поинаква Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од Штип порача дека за два дена ќе победат на изборите и ќе направат поинаква Македонија, а не понижена и омаловажена. Мицкоски се осврна на изминатите денови во кампањата и изјави дека се мотивирани бидејќи ја препознале поддршката од народот.

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.