ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Ќе им се прави епидемиолошка анкета на пратениците

Во Собранието ќе се прави епидемиолошка анкета откако пратеникот од ДУИ, Исмаил Јахоски, синоќа бил хоспитализиран на Инфективната клиника, поради симптоми на Ковид19.  Јахоски последен пат бил на работа во средата на Комисијата за финансирање и буџет.

Собранискиот спикер Талат Џафери го информирал претседателот на Комисијата за заразни болести по што ќе се прави епидемиолошка анкета на пратеници.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.