ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Јанчев за „Фокус“: Вистина е дека ме разрешија

Откако излегоа неофицијални информации, „Фокус“ го контактираше Митко Јанчев и тој потврди дека е разрешен од позицијата потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ на вечерашната седница на Централниот комитет.

На прашањето дали се точни информациите дека е разрешен, тој рече:

-Да, така е, утре ќе излезам со официјална изјава и детали за настанот.

Please follow and like us:
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.