ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Цените на горивата остануваат непроменети

Регулаторната комисија за енергетика денеска соопшти дека нема промена на цените на горивата за оваа недела. Цените остануваат исти од минатата недела.

Цената на Еуросупер БС-95 изнесува 69,50 денари за литар, а Еуросупер БС-98 изнесува 71,50 денари за литар.

Цената на Дизелот е 61,50 денари за литар. Има само минимална промена кај малопродажната цена на Екстра лесното масло за домаќинство, кое поскапува за 0,50 денари за лидар, и ќе се продава за 51,50 денари за литар.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.