ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Цените на горивата остануваат исти, поевтинува мазутотОпсервер: Цените на горивата остануваат исти, поевтинува мазутот

Со денешната одлука на РКЕ, што стапува во сила од ноќеска на полноќ, се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,51 процент во однос на одлуката од 20-ти месецов. Цената на ЕУРОСУПЕР БС – 95  и натаму останува 110 денари по литар, а 112 на ЕУРОСУПЕР БС – 98, 110 денари на ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V), а 107 денари на Екстра лесно. Курсот на денарот во однос на доларот во изминатиот период по кој беа формирани цените со претходната пресметка е повисок за 0,360  проценти.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.