ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

ЦЕНАТА НА БЕНЗИНИТЕ ОД ВЕЧЕР ПОСКАПА ЗА 2 ДЕНАРИ ПО ЛИТАР, ЗА 1.5 ДЕНАРИ ЗГОЛЕМЕНА ЦЕНАТА И НА ДИЗЕЛОТ

Цените на бензините од полноќ се зголемуваат за два денари за литар, а на дизелот за денар ипол, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. За еден денар поскапува и Екстра лесното масло за домаќинство.

Новата цена на Еуросупер БС-95 ќе биде 86 денари за литар, Еуросупер БС-98 ќе се продава по цена од 88 денари за литар,а дизелот по цена од 87 денари за литар. Новата цена на Екстра лесното масло за домаќинство ќе биде 85 денари за литар.

Се зголемува и малопродажната цена на мазутот за 0,510 ден/кг и сега ќе изнесува 52,294 ден/кг.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.