ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Царовска ќе се изјасни пред Обвинителството за скандалот со пензиите?

Според извори на Алсат, Јавното обвинителство, во својство на сведок ја поканило министерката Мила Царовска, на 8 февруари да се изјасни за скандалот со пензиите или не префрлувањето на придонесите на 12 илјади работници во вториот пензиски столб. Алсат контактираше со службите на министерството, но оттаму не можеа ниту да ја потврдат ниту да ја демантираат нашата информација. Од Јавното обвинителство велат дека утре официјално ќе ја известат јавноста.

Please follow and like us:
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.