ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Хашим Тачи засрамен пред Бил Клинтон

Голем број на граѓани кои се собрале да ја следат оваа церемонија, со големи овации го поздравиле мигот кога било спомнато името на американскиот претседател Бил Клинтон, извикувајќи: „САД, САД”.

Пред малку започна прославата по повод одбележувањето на 20 годишнината од влегувањето на НАТО во Косово, што се одржува во плоштадот во Приштина.

Голем број на граѓани кои се собрале да ја следат оваа церемонија, со големи овации го поздравиле мигот кога било спомнато името на американскиот претседател Бил Клинтон, извикувајќи: „САД, САД”.

Меѓутоа, со свирежи е пречекан претседателот на Косово, Хашим Тачи, во моментот кога му беше дадено збор за отварање на настанот, јавува Експрес.

Според истиот медиум, граѓаните реагирале изразувајќи го своето незадоволство кон Тачи.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.