ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Харадинај не ги прифати оставките на градоначалниците од северно Косово

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај денеска соопшти дека не ги прифатил оставките на градоначалниците на четирите општини со мнозинско српско население на северот на Косово, бидејќи ги смета за неуставни.

Харадинај по седница на Владата изјави дека оставките не се прифатени, бидејќи се адресирани до „Косово и Метохија“, наместо до „Република Косово“.

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.