ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

УЈП: До петок исплата на поврат од ДДВ кај сите!

Од Управата за јавни приходи за ТВ21 истакнуваат дека до петок ќе има исплата на поврат на ДДВ кај сите граѓани кои ги скенирале фискалните сметки во првото тримесечје, односно за месеците јули, август и септември, преку апликацијата МојДДВ. Од таму додаваат и дека откако е направена првата исплата, два часа подоцна пристигнале уште 600 нови корисници на апликацијата.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.