ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Умерен земјотрес регистриран во централна Турција

Земјотрес со интензитет од 4,1 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во округот Кајсери, централна Турција.

Епицентарот на земјотресот бил на во реонот на Коџасинан, на длабочиона од 6,46 километри.Нема информации за евентуални човечки жртви и причинета материјална штета.

Please follow and like us:
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.