ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Трет случај на корона вирус во Косово

Нов случај на корона вирус во Косово. Како што пренесоа локалните медиуми, станува збор на роднина на 77 годишниот пациент од Витина.

Со ова вкупниот број на заболени од корона вирус во Косово се искачи на три лица.

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.