ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Трамп ја тужи својата внука

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп поднел тужба кон својата внука Мери Трамп, за текст објавен во весникот „Њујорк Тајмс“ во 2018 година. Како што пренесуваат американските медиуми, таа соработувала со новинарите за да ја осуди неговата даночна измама.

Мери Трамп во своите мемоари објавени во 2020 година изјави дека била избор на новинарска истрага, а сега поранешниот претседател ја обвинува за прекршување и неисполнување на договорот. Тие се договориле, да не ги открие доверливите информации за него.

Инаку, Мери Трамп е ќерка на починатиот брат на Трамп, Фред Трамп Џуниор, кој починал во 1982-та година на 42 -годишна возраст.

Please follow and like us:
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.