ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Трамп се шеташе во фабрика без маска, на сакал да го видат новинарите како ја носи

Американскиот претседател одлучи да не носи заштита на лицето за време на посетата на фабрика во државата Мичиген, поради како што појасни, да не им даде прилика на новинарите да го видат како носи маска.

 Гестот на Трамп наиде на реакции во јавноста, зашто носењето маска е задолжително во затворени простории.

 Иако од Белата куќа соопштија дека тие имаат свои протоколи, државната обвинителка на Мичиген, Дејна Несел претседателот го нарече размазено дете.

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.