ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Техничката влада скроена, само полковникот „се клати“

Во утрешниот број на изданието на „Слободен печат“ читајте:

Во утрешниот број на печатеното издание на весникот „Слободен печат“ за тоа како ВМРО-ДПМНЕ засега не отстапува од противуставниот предлог Драган Ковачки да биде на чело на МВР во техничката влада.

Предвремени избори на 12 април ќе има и на 3 јануари ќе се формира техничката влада, категорични се и владејачката СДСМ и опозициската ВМРО-ДПМНЕ иако договор за преодна влада запна уште на првиот чекор при консултациите за технички министер за внатрешни работи.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.