ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Талат Џафери примен на Инфективна клиника, па пуштен дома

Претседателот на Собранието, Талат Џафери бил примен на инфективната клиника при клиничкиот центар „Мајка Тереза“ за испитувања, откако покажал одредени симтпоми кои асоцирале на Ковид-19.Направил тестирање и истиот покажал негативен резултат. После рутинската контрола на Инфективна, Џафери бил пуштен дома.

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.