ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Судот одлучи: Беливук останува во притвор

Судијата на претходната постапка денеска му го продолжи притворот на Вељко Беливук, Марко Миjковиќ и на група од дваесетина лица кои се осомничени за тешки кривични дела. Притворот им е продолжен  поради опасност од бегство.

Беливук и Миjковиќ се обвинети за три убиства, трговија со дрога и нелегално поседување оружје.

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.