ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Српската премиерка во посета на Брисел

Претседателката на српската Влада, Ана Брнабиќ денеска ќе престојува во посета на Брисел, каде ќе има средби со претставници на Европската комисија, а ќе се обрати и на свечен прием организиран по повод Денот на државноста на Србија.

Предвидено е Брнабиќ да се сретне со првиот потпретседател на Европската комисија, Франс Тимерменс и со еврокомесарката за правда, заштита на потрошувачите и родова еднаквост, Вера Јоурова.

Свечениот прием на кој ќе говори Брнбаиќ се оргханизра во рамки на платформата на српската Влада, „Србија создава“, чија задача е промоција на Србија во светот.

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.