ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Спорот меѓу Турција и Кипар ги одложи санкциите на ЕУ кон Белорусија

ЕУ го одложува воведувањето санкции против Белорусија поради спорот меѓу Кипар и Турција на истокот на Медитеранот, објавија неименувани дипломати на ЕУ. Дипломатски извор од Кипар за Ројтерс изјави дека Никозија ги поддржува санкциите, но дека побара повеќе време за да ги проучи планираните забрани за патување во ЕУ и замрзнувањето на имотот, бидејќи, како една од најмалите членки на блокот, нема организациски капацитет за брзо разгледување.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.