ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Со Мој ДДВ скенирани 9 милиони сметки, промет од 4,7 милијарди денари

Директорката на Управата за јавни приходи Сања Лукаревска при посета на Штип изјави дека од стартот на мерката Мој ДДВ од почетокот на минатиот месец досега се скенирани девет милиони фискални сметки.

Според неа, остварениот промет е околу 4,7 милијарди денари. Таа посочи и дека првпат државата директно враќа пари назад на сметките на граѓаните.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.