ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

СОСЕДИТЕ ГО БРАНАТ ЃОРЃЕ ОД СМЕДЕРЕВО? „Тој беше жртва, работеше чесно како програмер!“

Живееше сам, одамна беше оженет, но се разведе. Страшно е тоа што го направи, но сите велат дека болката го натерала сам да го реши проблемот. Луѓето, тие станари го тепале, го омаловажувале и сето тоа во неговиот стан, велат преплашените соседи.„Тој беше жртва, но испадна дека е криминалец! Тој стан во центарот го купи од својата чесна програмерска работа и живееше во оваа скромна куќа“.

Вака вели првиот сосед на Ѓорѓе А. од Смедерево во Србија, 57-годишен програмер кој се саморазнесе со бомба во зграда во центарот на градот. Според соседите Ѓорѓе имал проблеми да наплати 7.000 евра долг за неплатени сметки од неговите потстанари, за што извршители дури дошле да му го одземат имотот, пишува Мондо.

– Пред 10 години ја купи таа гарсоњера, а пред три години се пресели во тоа семејство, кое првично ја плаќаше киријата. Но, набрзо ја сменија бравата и човекот не можеше да влезе во неговиот стан – раскажуваат соседите.Некои од соседите тврдат дека тој бил и тепан од своите потстанари, а дека тоа направило да биде растроен и чуден.

– Живееше сам, одамна беше оженет, но се разведе. Страшно е тоа што го направи, но сите велат дека болката го натерала сам да го реши проблемот. Луѓето, тие станари го тепале, го омаловажувале и сето тоа во неговиот стан – велат преплашените соседи.

Експлозијата која одекна на три ката во зградата го потресе и регионот. Во инцидентот синоќа настрадаа брат и сестра, Никола П.(25) и Миљана П.(22).

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.