ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Сонце до средина на неделата, следува пад на температурите и дожд

Сончевото и необично топло време за овој период од годината се очекува да трае до вторник. Како што прогнозираат од УХМР, веќе од среда ќе настапи делумно наоблачување со повремен дожд, а четврток ќе нѐ пречека облачно утро со локални врнежи од дожд и максимални температури за околу 10 степени пониски од изминатава недела

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.