ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Силен земјотрес регистриран на Курилски Острови

Земјотрес со интензитет од 5,5 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран на руските Курилски Острови.

Епицентатот на земјотресот бил на 201 километар од градот Северо-Курилск, на длабочина од 40 километри.

Засега нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета.

Please follow and like us:
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.