ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Се токми нова цена на горивата – Одлуката се носи во вторник

Задутре во вторник, првиот неработен ден следната недела, Регулаторната Комисија за Енергетика треба да ги утврди новите цени на горивата во земјава.

Нафтата од видот брент се продава за 83 долари за барел.Ова се актуелните цени на бензините:

ЕУРОСУПЕР БС – 95 87.5 ден/л
ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 75.5 ден/л
ЕУРОСУПЕР БС – 98 89.5 ден/л

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.