ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Се помалку шанси за договор меѓу власта и опозицијата

СДСМ се уште ја слави германската резолуција и ја критикува опозицијата бидејќи не ја убедила сестринската партија да даде поддршка. Од Бихаќка и денеска иста покана до опозицијата.

Опозицискиот лидер вчера на прославата на партискиот роденден констатираше дека власта не е расположена да ги прифати условите кои ги постави на последната средба со Ковачевски.

Темата за уставните измени ја прогласи за затворена.

Мицкоски и порача на власта дека залудно ќе се обидува да ги убедува пратениците бидејќи како што рече, ова не е 2018 година кога се менуваше името. Во услови во кои двете страни се далеку од договор, опозицискиот лидер уште еднаш го повтори барањето за предвремени избори

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.