ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

СДСМ одлучува – вечерва ќе се соопштува името на заедничкиот кандидат со ДУИ

СДСМ и ДУИ одлучуваат за нивниот кандидат за претстојните претседателски избори. Вечерва се планира и официјалното соопштување на името од неколкуте кои се вртеа во јавноста како неофицијални – Пендаровски, Спасовски, Шекеринска или Димитров. Кој ќе биде кандидатот кој ќе ја трча трката за прв официјален претседател на Република Северна Македонија?

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.