ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Путин: Белорусија е наш пријател!

Претседателот на Русија, Владимир Путин, денеска разговараше со својот белоруски колега, Александар Лукашенко. Тој беше задоволен по средбата, најавувајќи ги новитетите помеѓу двете држави.

„Белорусија е наш најблизок пријател, сојузник. Заедно соборивме нов рекорд и достигнавме трговска размена од речиси 40 милијарди долари. Градиме нови нуклеарни централи“, рече Путин.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.