ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Протест пред Собранието против промена на Уставот

„Македонија блокира“ и „Тврдокорните“ излегоа пред Собрание да го искажат својот револт од промена на Уставот. Тие велат дека Македонија не треба да го менува името- бараат распуштање на Собранието и нови избори.

Please follow and like us:
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.