ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Пронајдено безживотното тело на 16-годишното момче од Ресен во Преспанското езеро

Нуркачки тим од Единицата за специјални задачи при Бирото за јавна безбедност на МВР денеска околу 14.00 часот во водите на Преспанското eзеро го пронајде безживотното тело на 16-годишното момче од Ресен.

Момчето беше пријавено за исчезнато на 2 август. Тоа исчезнало во водите на Езерото кај туристичката населба „Претор“.

По насоки на Јавен обвинител телото ќе биде дадено на обдукција.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.