ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Претставничкиот дом на Конгресот на САД ги осуди расистичките коментари на Трамп

Претставничкиот дом на Американскиот Конгрес усвои реозлуција  со која се осудувааат расистичките  коментари на Трамп  зa 4  демократски  конгремснки од малцинствата.

Претседателот Трамп пред некој ден  преку Твитер им порача дека не им е местото во највисокиот законодавен дом и дека треба да се вратат во земјите од каде што дошле. Тие пораки не беа расистички. Јас не сум расист, истакна Трамп.

Јас не сум расист, јас сум најмалку расистичка личност што некогаш сте ја интервјуирале изјави Доналд ТРамп, претседател на САД..

Откако беше усвоена резолуцијата.   демократскиот конгресмен Ал Грин побара да се гласа за смена  на претседателот.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.