ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Претседателот на Србија се вакцинираше против Ковид-19

На списокот вакцинирани претседатели и премиери против Ковид-19 се запиша и Александар Вучиќ.

Утрово првиот човек на Србија ја примил кинеската вакцина Синофарм. По вакцинацијата тој ги повика граѓаните да се вакцинираат за да спасат животи.

Во Србија досега се извршени вкупно 2 милиони 593 838 вакцинации, а втора дози примиле 1 милион 112 илјади 823 граѓани.

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.