ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Прв случај на корона вирус во Србија

Кај 43-годишен маж од Суботица е регистриран првиот случај на корона вирус во соседна Србија.

Пациентот е во изолација, откако се вратил од Унгарија каде бил во посета на неговата сестра.

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.