ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Првите пресуди за масакрот во училиштето во Белград се можни до крајот на годинава

Адвокатот Огњен Божовиќ, претставник на семејствата на убиените ученици во ОУ „Владислав Рибникар“ вечерва изјави дека судската постапка во врска со масовното убиство во тоа училиште се одвива многу ефикасно .Адвокатот Огњен Божовиќ, претставник на семејствата на убиените ученици во ОУ „Владислав Рибникар“ вечерва изјави дека судската постапка во врска со масовното убиство во тоа училиште се одвива многу ефикасно и дека се надева дека можеби дури и до до крајот на годината ќе имаме пресуди, особено во парничната постапка.

Сепак, тој истакна дека пресудите, какви и да се тие, нема да претставуваат задоволување на правдата, објави Телеграф.

На одбележувањето на првата годишнина од масовното убиство во основното училиште „Владислав Рибникар“, во рамки на специјалната програма „Будење“, Божовиќ рече дека не е сигурен дека ќе добиеме одговори на прашањата што нѐ мачат за трагедијата.

„Се надевам дека ќе го направиме тоа, ќе се потрудиме да разбереме зошто, но на крајот на денот мислам дека нема да заврши со фер задоволство, за жал. Едноставно загубата е толку огромна, а неправдата е толку голема што не сум сигурен дека нешто може да ја исправи“, рече Божовиќ.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.