ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Постигнат договор за влада во Косово

Демократскиот Сојуз на Косово постигна договор за заедничка влада и со Социјалдемократската иницијатива. Ова го најави лидерот на Иницијатива, Фатмир Лимај, кој исто така рече дека партијата што тој ја води ќе има 2 министри и еден вицепремиер. Досега, ДСК постигна договор за заедничко владеење и со АИК на Рамуш Харадинај, кој според договорот ќе има четири министерства и вицепремиер. Ден претходно, ДСК потпиша договор за коалиција со српската листа.

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.