ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Поскауваат горивата, Регулаторна го објави новиот ценовник

Малопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се зголемуваат во просек за 1,98%.

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголемува за 1,50 денар/литар, во однос на малопродажната цена утврдена со Одлуката од 08.06.2020 година и со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 59,50 ден/лит.

Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра
лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се зголемуваат за 1,00 денар/литар, во однос на
малопродажните цени утврдени со Одлуката од 08.06.2020 година и со тоа малопродажната цена
на ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 61,50 ден/лит, малопродажната цена на дизелот ЕУРОДИЗЕЛ (ДЕ V) изнесува 51,00 ден/лит, додека малопродажната цена на Екстра лесното масло за
домаќинство (ЕЛ-1), изнесува 40,00 ден/лит.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.