ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Поскапуваат дизелот и екстра лесното масло за домаќинство

Дизелот и екстра лесното масло за домаќинство од ноќеска на полноќ ќе се продаваат по цена повисока за половина денар, а цената на ЕУРОСУПЕР 95 и 98 останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Согласно оваа одлука, новата цена на дизелот ќе биде 60,50 денари за литар, а на екстра лесното масло за домаќинство 50,50 денари за литар.

ЕУРОСУПЕР БС-95 и понатаму ќе се продава по цена од 66,50 денари за литар, а ЕУРОСУПЕР БС-98 по цена од 68,50 денари за литар.

Малопродажната цена на мазутот се намалува за 0,711 денари за килограм во однос на претходно утврдената цена, така што отсега тој ќе се продава по цена од 31,650 денари за килограм.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.