ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Пожари во Косово, едно лице загина

Едно лице го загуби животот во пожар во Ново село на околу 50 километри од Приштина, информира косовската полицијата.

Според првичните информации, мажот починал како последица на густиот чад од пожарот што ја зафатил шталата во која тој се наоѓал.

Жртвата била пренесена в болница без знаци на живот.

Портпаролот на Агенцијата за управување со вонредни ситуации, Нехат Кочинај за Радио Слободна Европа рече дека во Косово се активни уште четири пожари од вкупно 50, колку што биле кон крајот на минатата недела.

Во Турција изгаснати 152 пожари, има уште 11 активни

Грчките пожарникари се борат со стихија кај Атина, совет до граѓаните да не отвораат прозорци

Неколку активни пожари во скопскиот, струмичкиот, кумановскиот, охридскиот, битолскиот и штипскиот регион

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.