ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Повторно поскапување на горивата! Регулаторна го објави новиот ценовник

Од ноќеска на полноќ поскапуваат бензините и дизелот, одлучи Регулаторната комисија за енергетика. Според новиот ценовник, бензинот „супер 98“ поскапува за еден денар и ќе се продава по цена од 74 денари, а литар од 95-ката ќе се плаќа поскапо за половина денар и ќе се точи по цена од 72 денара. Дизелот поскапува за 1 денар и ќе се продава за 63,50 денари за литар.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.