ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Пет работници загинаа во експлозија во Турција

Пет шумски работници кои патувале на работа загинале од експлозија на импровизирана експлозивна направа недалеку од градот Кулп на југоистокот од Турција.

Локалните Власти за експлозијата ги обвиниле курдските побуденици од провинцијата Дијарбакир кои и во минатото изведувале слични напади, пренесе „АП“.

Како што е наведено, војската покренала акција за да ги фати напаѓачите.

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.