ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Откриена локацијата на новата средба меѓу Ким и Трамп

Американскиот претседател, Доналд Трамп, планира да се состане со севернокорејскиот лидер, Ким Јонг Ун, во Виетнам на 27 и 28 февруари, објави американскиот магазин  – Политико.

Трамп го откри датумот за време на негов состанок со група телевизиски водители. Се очекува американскиот претседател повеќе детали за средбата да открие за време на неговиот годишен говор за состојбата на нацијата планиран за следниве денови.

Трамп и Ким првпат се сретнаа лани на 12 јуни во Сингапур.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.