ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Османи: Со Бугарија се уште немаме согласност за отворените прашања

Со Бугарија се уште немаме согласност за отворените прашања, изјави министерот за надворешни работи Бујар Османи,потенцирајќи дека со другите 26 земји се усогласиле околу преговарачката рамка .

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.