ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Од денеска Џафери ќе ги води седниците на албански јазик

Од денеска собраниските седници ќе се водат на албански јазик, потврди претседателот на Собранието, Талат Џафери, за време на неговата средба со новинарите. На дневен ред денеска се пратенички прашања, а своето право да постават прашање до министрите и владините тела ќе го остварат следниве пратеници:

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.