ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Од денеска Џафери ќе ги води седниците на албански јазик

Од денеска собраниските седници ќе се водат на албански јазик, потврди претседателот на Собранието, Талат Џафери, за време на неговата средба со новинарите. На дневен ред денеска се пратенички прашања, а своето право да постават прашање до министрите и владините тела ќе го остварат следниве пратеници:

Please follow and like us:
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.