ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Обраќањето на Вучиќ на кинески за потсмев во регионот и меѓу Кинезите(видео)

Поранешниот српски претседател, Борис Тадиќ, го оцени како ,,голема тага за Србија“ обраќањето на кинески јазик на актуелниот претседател Вучиќ.

Пред два дена, најавувајќи ја својата посета на Кина, Вучиќ преку видео линк се обрати на кинески јазик.

Меѓутоа, Кинезите не го разбраа неговото обраќање:

Koliko Kinezi razumiju Vučića

Predsjednik Srbije potvrdio je svoju posjetu Kini u videosnimku na kineskom jeziku.

Gepostet von Al Jazeera Balkans am Dienstag, 24. Dezember 2019
Please follow and like us:
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.