ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Обраќањето на Вучиќ на кинески за потсмев во регионот и меѓу Кинезите(видео)

Поранешниот српски претседател, Борис Тадиќ, го оцени како ,,голема тага за Србија“ обраќањето на кинески јазик на актуелниот претседател Вучиќ.

Пред два дена, најавувајќи ја својата посета на Кина, Вучиќ преку видео линк се обрати на кинески јазик.

Меѓутоа, Кинезите не го разбраа неговото обраќање:

https://www.facebook.com/AJBalkans/videos/3039723669586655/
Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.