ТЕЛЕВИЗИЈА ЕДО

СЕКОГАШ СО ВАС

Обвинителство врши претрес во фирмата „Инвока гроуп”

Денеска од страна на истражителите ид Истражниот центар на ОЈО ГОКК   беше извршен претрес во Друштвото за инженеринг, информатика и дигитален дизајн Инвока гроуп ДООЕЛ Скопје и во домот на сопственикот на истата.

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција на 18 март соопшти дека е отворенпредмет по допрен глас во врска со набавката на софтверот за „определување на просечна брзина на возилата во сообраќајот и изрекување казни”.

Во рамките на предметот што ОЈО ГОКК го отвори во врска со сообраќајниот софтвер, по наредба на надлежен јавен обвинител денеска од страна на истражителите ид Истражниот центар на ОЈО ГОКК беше извршен претрес во Друштвото за инженеринг, информатика и дигитален дизајн Инвока гроуп ДООЕЛ Скопје и во домот на сопственикот на истата.

Ве молиме следете не и стискајте лајк:
error
fb-share-icon
Copyright © Едо телевизија. | Newsphere by AF themes.